Vienots sabiedriskais medijs
SEPLP uzsāk Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas reorganizācijas procesu. Reorganizācijas nosacījumi paredz, ka iegūstošās sabiedrības pamatkapitāls netiks palielināts, reorganizācijas procesā iesaistītās sabiedrības nodos visu savu mantu iegūstošai sabiedrībai un beigs pastāvēt bez likvidācijas procesa. VSIA “Latvijas Sabiedriskais medijs” kapitāla daļu turētājs būs SEPLP.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP), kā VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) augstākā lēmējinstitūcija, ceturtdien, 4. aprīlī, pieņēma lēmumu par abu publiskas personas kapitālsabiedrību apvienošanas procesa uzsākšanu. SEPLP, īstenojot LR un LTV dalībnieku sapulces funkcijas, lēma uzsākt reorganizācijas procesu apvienošanas ceļā, abām valsts kapitālsabiedrībām saplūstot, lai nodibinātu iegūstošo VSIA “Latvijas Sabiedriskais medijs”, kas darbu sāks 2025. gada 1. janvārī.

Reorganizācijas nosacījumi paredz, ka iegūstošās sabiedrības pamatkapitāls netiks palielināts, reorganizācijas procesā iesaistītās sabiedrības nodos visu savu mantu iegūstošai sabiedrībai un beigs pastāvēt bez likvidācijas procesa. VSIA “Latvijas Sabiedriskais medijs” kapitāla daļu turētājs būs SEPLP.

Saskaņā ar SEPLP lēmumu LR un LTV valdes locekļiem uzdots veikt nepieciešamās darbības, lai 2024. gadā nodrošinātu reorganizācijas procesu.

2024. gada 3. februārī stājās spēkā grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas nodrošina tiesisku pamatu apvienota sabiedriskā medija izveidei un darbībai sākot no 2025. gada. Gatavojoties vienotā uzņēmuma izveidošanai, SEPLP vadībā līdz 2024. gada beigām strādās kopīgi ar LR un LTV darbiniekiem izveidotās darba grupas pārvaldības, sabiedriskā pasūtījuma un finanšu vadības jautājumos.

Apvienotā uzņēmuma nosaukums būs “Latvijas Sabiedriskais medijs”, bet turpinās pastāvēt pazīstamie Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas programmu un pakalpojumu zīmoli. 

SEPLP uzsver, ka, izveidojot vienotu Latvijas Sabiedrisko mediju un nodrošinot tam atbilstošu finansējumu, tiks vairāk attīstīts sabiedriskā medija digitālais saturs un uzlabosies satura kvalitāte, kā arī tiks nodrošināta tā plašāka sasniedzamība. Līdz ar to Latvijas Sabiedriskais medijs dos papildu impulsu mediju telpas attīstībai un demokrātijas stiprināšanai Latvijā.

Vairāk informācijas par vienota sabiedriskā medija veidošanu šeit: