Datums 5. jūnijs, 2023
Laiks13.00–15.30
Vieta Rīga, Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvāris 28

Lai vērstu uzmanību uz sabiedrisko mediju attīstības nozīmību valsts drošībai, ekonomikas izaugsmei un sabiedrības labbūtībai, šī gada 5. jūnijā pulksten 13:00 - 15:30 Eiropas Savienības mājā norisināsies diskusija “Vai Latvijā būs spēcīgs sabiedriskais medijs?”.

Tās laikā būs iespēja iepazīties ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) piedāvājumu sabiedrisko mediju finansēšanas modeļa maiņai, kā arī apvienota sabiedriskā medija izveidošanas un darbības principiem. Par sabiedrisko mediju nozīmi diskutēs sabiedrisko mediju vadītāji, politisko lēmumu pieņēmēji un dažādu jomu eksperti. Pasākumā tiks prezentēti arī jaunākās sabiedriskā labuma aptaujas dati par to, kā Latvijas iedzīvotāji vērtē sabiedrisko mediju darbu.

“Sabiedriskie mediji ir viens no galvenajiem mūsu informatīvās telpas un demokrātiskas valsts balstiem. Tādēļ šobrīd ir ļoti svarīgi pieņemt lēmumus un spert soļus, kas veicinātu to attīstību un efektīvu darbību,” uzsver Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

“Latvijā iedzīvotāju uzticība sabiedriskajiem medijiem ir augstāka nekā vidēji Eiropas Savienības valstīs. Tie sasniedz vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju, un šim rādītājam ir potenciāls palielināties. Taču diemžēl tehnoloģiskā aprīkojuma un finansējuma ziņā Latvijas sabiedriskie mediji ir ievērojami sliktākā situācijā nekā mūsu kaimiņvalstīs. To finansējums ir starp zemākajiem Eiropas Savienībā un atpaliek arī no Lietuvas un Igaunijas. Tāpat ievērojami iepaliekam digitālā satura attīstības jomā, kur ir liels izaugsmes potenciāls un pēc kura sabiedrībā ir augošs pieprasījums, īpaši jauniešu auditorijā,” saka J. Siksnis.

Diskusijā SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis, “Latvijas Televīzijas” valdes priekšsēdētājs Ivars Priede, “Latvijas Radio” valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne un Neatkarīgo producentu asociācijas pārstāve Arta Ģiga aplūkos jautājumus - kas ir svarīgi, lai sabiedriskie mediji būtu spēcīgi, un kā plānotā reforma veicinās to attīstību?

Savukārt Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals, LR Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka, LR Kultūras ministra padomnieks mediju jautājumos Patriks Grīva, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris un LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns pievērsīsies jautājumam par to, kā stiprināt sabiedrisko mediju ieguldījumu valsts drošībā un attīstībā.

Aicinām sekot līdzi diskusijai tiešsaistē - SEPLP Facebook kontā, portālā LSM.LV, LTV.LV Facebook kontā vai Latvijas Radio Facebook kontā!

Pasākumu organizē Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome sadarbībā ar Latvijas Televīziju, Latvijas Radio un portālu LSM.LV