Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsludina atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Latvijas Radio” (Radio) valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu. Pretendenti aicināti pieteikties līdz 2023. gada 4. septembrim.

Konkurss tiek rīkots, ņemot vērā, ka š.g. 27.novembrī beigsies Radio pagaidu valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos Ģirta Helmaņa pilnvaru termiņš.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, Radio valdes locekļa amata kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkurss notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta kandidātu atbilstība noteiktajām minimālajām prasībām, otrajā kārtā komisijas locekļi viņus izvaicās par Radio attīstības redzējumu, bet trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs piesaistītie personāla atlases speciālisti no SIA “Human Source”.

Konkursa komisijās ietilpst trīs SEPLP locekļi, Valsts Kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Baltijas mediju izcilības centra un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas un Radio arodbiedrības pārstāvji konkursā piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Informācija par konkursu pieejama SEPLP mājaslapā, papildus jautājumus var uzdot, sūtot e-pastu uz adresi konkursi@seplp.lv.