Ir noslēgusies pirmā kārta Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz VSIA “Latvijas Radio” (Radio) vakanto valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu.

Konkursa pirmajā kārtā nominācijas komisija vērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību konkursa nolikuma obligātajām prasībām. Dalību konkursa otrajā kārtā turpina tie pretendenti, kuru iesniegtie dokumenti apliecina kandidātu atbilstību nolikumā izvirzītajām vispārīgajām prasībām, kā arī saņēmuši augstāko novērtējumu. Pavisam konkursā bija pieteikušies 20 pretendenti.

Otrajā kārtā pretendenti nominācijas komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt konkrēto amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu stratēģisko redzējumu. Nominācijas komisija līdz š.g. 9. oktobrim lems, kuri pretendenti tiks virzīti uz trešo kārtu. Konkursa trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases kompānija.

Konkurss tiek rīkots, ņemot vērā, ka š.g. 27.novembrī beigsies Radio pagaidu valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos Ģirta Helmaņa pilnvaru termiņš.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, Radio valdes locekļa amata kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkursa komisijā ietilpst trīs SEPLP locekļi, Valsts Kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Baltijas mediju izcilības centra un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas, kā arī Radio arodbiedrības pārstāvji konkursā piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.