Ir noslēgusies otrā kārta Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) organizētajā konkursā uz vakanto VSIA “Latvijas Radio” (LR) valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu. Konkursa nominācijas komisija nolēmusi uz konkursa trešo kārtu izvirzīt trīs kandidātus.

Otrajā kārtā pretendenti komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt konkrēto amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu stratēģisko redzējumu. Konkursa trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases kompānija. Pavisam konkursā bija pieteikušies 20 pretendenti.

Konkurss tiek rīkots ņemot vērā, ka š.g. 27.novembrī beigsies LR pagaidu valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos Ģirta Helmaņa pilnvaru termiņš.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, LR valdes locekļa amata kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkursa komisijā ietilpst trīs SEPLP locekļi, Valsts Kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Baltijas mediju izcilības centra un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas, kā arī LR arodbiedrības pārstāvji konkursā piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.