Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – Padome) 4.oktobra padomes sēdē nolēma ievēlēt Elīzu Bērziņu par valsts SIA “Latvijas Televīzija” (turpmāk – LTV) valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos.

“Padomes organizētais konkurss ir noslēdzies ar labiem rezultātiem, jo LTV valdi papildinās ļoti pieredzējusi finanšu jomas speciāliste. Ir svarīgi, ka pēc gandrīz četru gadu pārtraukuma LTV valde atkal strādās trīs cilvēku sastāvā, jo uzņēmumu tuvākajā laikā gaida ne mazums izaicinājumu, gan risinot sarežģītos infrastruktūras un personāla jautājumus, gan lemjot par turpmāko satura attīstību,” norāda Padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Elīza Bērziņa šobrīd ir AS Swedbank Korporatīvo klientu attiecību vadītāja; strādā AS Swedbank Valsts un pašvaldību uzņēmumu apkalpošanas nodaļā, Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļā.

Padome 26. septembrī lēma par Elīzas Bērziņas izvirzīšanu, izskatot LTV valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos konkursa kandidātu atlases nominācijas komisijas protokollēmumu.

LTV valdes konkursa nominācijas komisiju vadīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis, tās sastāvā bija SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Baltijas Mediju izcilības centra un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojās ar balsstiesībām, kā arī Latvijas Žurnālistu asociācijas un Latvijas Televīzijas arodbiedrības pārstāvji, kuri konkursā piedalījās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Konkursā kopumā tika saņemti 11 pieteikumi. Konkurss tika organizēts trijās kārtās, vērtējot kandidātu zināšanas un pieredzi par plašsaziņas līdzekļu nozari un kapitālsabiedrību korporatīvo pārvaldību.