Vienots sabiedriskais medijs
Vienota sabiedriskā medija veidošanas gaita

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļi trešdien, 28. februārī, tikās ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas deputātiem, lai informētu par sagatavošanos vienota Latvijas Sabiedriskā medija izveidošanai.

SEPLP iepazīstināja deputātus ar uzdevumiem, ko šā gada laikā paredzēts paveikt trīs darba grupās – Pārvaldības, Sabiedriskā pasūtījuma un Finanšu vadības. Minētajās darba grupās kopā ar SEPLP pārstāvjiem regulāri strādās Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieki, gatavojoties abu uzņēmumu apvienošanai 2025. gada 1. janvārī.

“SEPLP vienmēr būs gatava informēt pēc iespējas plašāku sabiedrību  par Latvijas Sabiedriskā medija veidošanas gaitu. Šodien ar Saeimas deputātiem bija vērtīga diskusija par SEPLP darāmo darbu sarakstu un galvenajiem uzdevumiem. Tikai konstruktīvi sadarbojoties mediju politikas veidotājiem, SEPLP un mediju darbiniekiem, mums kopīgi izdosies sasniegt nosprausto mērķi – izveidot kvalitatīvu un spēcīgu sabiedrisko mediju, kas ir ikvienas demokrātiskas valsts stūrakmens,” saka SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Darba grupās ir jāpaveic gan šogad plānotie sagatavošanās darbi, lai jaunais uzņēmums sāktu strādāt nākamā gada janvārī, gan jāizstrādā Rīcības plāns ar vienotā medija galvenajiem attīstības uzdevumiem nākamajam periodam.

Lai maksimāli nodrošinātu LR un LTV darbinieku vienotu izpratni par sadarbību nākotnē, līdzīgi kā pērn, arī šogad turpināsies regulāras SEPLP tikšanās ar mediju vadību un kolektīvu  gan klātienē, gan attālināti.

Saskaņā ar SEPLP izstrādāto plānu, līdz aprīļa beigām plānots noslēgt līgumu ar konsultantu, kas sniegs palīdzību ar reorganizāciju saistīto juridisko un administratīvo jautājumu risināšanā. Līdz jūnijam darba grupās tiks izstrādāts vienotā medija stratēģiskais ietvars un noteikti galvenie mērķi jaunā uzņēmuma darbam 2025. gadā. Paredzēts, ka augustā tiks izsludināts Latvijas Sabiedriskā medija valdes konkurss, kam jānoslēdzas līdz novembrim, lai jaunā valde varētu sākt darbu 2025. gada janvārī.

SEPLP uzsver, ka, apvienojot sabiedriskos medijus un nodrošinot tiem atbilstošu finansējumu, tiks vēl vairāk attīstīts sabiedriskā medija digitālais saturs un tiks stiprināta satura kvalitāte, kā arī tiks nodrošināta tā plašāka sasniedzamība. Līdz ar to jaunais Latvijas Sabiedriskais medijs dos papildu impulsu visas mediju telpas attīstībai un demokrātijas stiprināšanai Latvijā.

Valsts prezidents 2024. gada 2. februārī izsludināja un 3. februārī stājās spēkā grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā. Tie paredz, ka, balstoties uz Latvijas Radio un Latvijas Televīzija darbības apvienošanu, tiks izveidots vienots Latvijas Sabiedriskais medijs, kas sāks darbu 2025. gada 1. janvārī.

Plašāka informācija par Latvijas Sabiedriskā medija veidošanu atrodama šeit: Vienota sabiedriskā medija veidošana